NAPSALI O NÁS:

 

Dne 3. října 2006:

-Citace z Hradeckého deníku dne 3. října 2006:

"Bude za pár let mamograf běžný?":

Test kvality tkáně ženského prsu by se v dohledné budoucnosti mohl provádět zcela novou, údajně zcela bezpečnou a vysoce efektivní metodou elektroimpedanční tomografie. Mobilní přístroj, který nepředpokládá speciálně zřízenou a vybavenou místnost, si včera některé hradecké ženy prohlédly na prezentační a osvětové akci. V současné době je v republice pouze jedno pracoviště, kde se nové preventivní vyšetřovací metody využívá, a to v Praze. Tento způsob prohlídky zatím žádná zdravotní pojišťovna nehradí.

wpe3.jpg (19056 bytes)

 

"Mamograf v ordinaci? Možná, ale ne hned ( Hradecké ženy mohly vidět nový vyšetřovací přístroj )":

Mamografická pracoviště jsou vytížená a zejména pro mladší ženy je někdy zdlouhavé objednat se k preventivnímu vyšetření. V budoucnu by mohlo napomoci využití přístroje, s nímž se včera zájemci seznámili při prezentační ukázce.

"Metoda elektroimpedanční tomografie je bezpečná, nevyvolává žádné nežádoucí reakce. Je to vysoce efektivní a levná prevence," vysvětloval přítomným Jan Campbell, který byl garantem odbornosti.

Přístroj, který si pro svou vzdálenou podobu vydobyl označení "žehlička", si včera v čekárně gynekologické ordinace v hradecké ulici Milady Horákové prohlédlo více než dvacet žen (pozn.přep.   během prvních dvou hodin prezentace). Zatím je k dispozici jen na jednom pracovišti v Praze.

"S nákupem zařízení nepočítám, nejsem ani mamolog," vysvětluje doktorka Libuše Hájková, která na prezentaci zapůjčila část svých prostorů.

"Chtěla jsem ale ženám umožnit, aby se seznámily se vším, co je na českém trhu dostupné," vysvětluje lékařka.

Označení "trh" není tak docela od věci. "Vyšetření si pacientka hradí sama. Nejsme dosud zařazeni v síti zdravotnických zařízení a vyšetření, která provádíme, jsou chápána jako preventivní," říká Tomáš Finger z pražského prezentačního týmu.

Novou metodou se hned na místě nechalo několik odvážných dobrovolnic vyšetřit. Některé ale odešly zklamané.

"Myslela jsem, že nový mamograf bude k dispozici někde v Hradci. Jezdit do Prahy je z ruky. A k ceně za vyšetření se musí připočítat i ne právě levná cesta," míní jedna z nich.

wpe2.jpg (81626 bytes)

 

 

Dne 2. října 2006:

-Citace z Hradeckého deníku dne 2. října 2006:

"Aby ženy nestonaly":

Nový mamograf si dnes od devíti hodin mohou ženy přijít prohlédnout do gynekologické ordinace doktorky Libuše Hájkové ve Zdravotním centru v ulici Milady Horákové. "Přístroj pracuje na principu zcela nové technologie. Test kvality tkáně je absolutně bezpečná, vysoce efektivní a levná prevence", uvádějí pořadatelé akce.

 

 

Pozn.:  FOTOGRAFIE Z PREZENTACE MOŽNO NAJÍT V PŘÍSLUŠNÉ SEKCI NA NAŠICH STRÁNKÁCH

 

 

(c) 2006, HRADEČÁCI